Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Волинське державне училище культури і мистецтва ім.І.СтравінськогоВОЛИНСЬКИЙ КОЛЕДЖ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІМЕНІ І.Ф. СТРАВІНСЬКОГО
є державним вищим навчальним закладом І рівня акредитації, що проводить освітню діяльність в системі Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і туризму України, управління освіти і науки та управління культури і туризму Волинської обласної державної адміністрації. Ліцензія від 21.06.2005 (протокол №56 /наказ МОН України від 30.06.05 №1858–Л, серія АБ №175070)

Волинське державне училище культури і мистецтв створено 1 липня 1997 року на базі ліквідованих Луцького державного музичного училища та Луцького училища культури.
Луцьке державне музичне училище утворено в 1959 році.
Луцьке училище культури засновано в 1952 році в смт Ківерці Волинської області як технікум з підготовки культурно-освітніх працівників. У 1961 році – реорганізовано у культурно-освітнє училище, у 1963 році – переведено до обласного центру – м. Луцька, у 1990 році – перейменовано в Луцьке училище культури.

Згідно з рішенням Волинської обласної ради від 23 жовтня 2009 р. Волинському державному училищу культури і мистецтв присвоєно ім’я видатного композитора ХХ ст. Ігоря Федоровича Стравінського, життя і творчість якого пов’язані з Волинським краєм.

Згідно з рішенням Волинської обласної ради від 7 вересня 2017 р. №15/28 навчальний заклад перейменовано на Волинський коледж культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського.


Із становленням та розвитком училищ пов’язані імена: композитора, хормейстера М.Стефанишина, композиторів П.Лістовського та П.Мотуляка, Г.Бернацької, заслужених працівників культури України: Ю.Максименка, О.Негоди, І.Богданця, А.Трофимовича, директорів, заслужених працівників культури України В.Чебліна, А.Теребуха, В.Пахолка та багатьох інших.
Гордістю училища є його випускники: заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України В.Герасимчук; автор відомого авангардного проекту “Нова музика в Україні” композитор В.Рунчак; професори Донецької державної музичної академії імені С.С.Прокоф’єва кандидат мистецтвознавства Т.Кірєєва та композитор, заслужений діяч мистецтв України О.Некрасов; заслужений діяч мистецтв України, Голова Волинського осередку Національної спілки композиторів України, лауреат обласної мистецької премії ім.І.Стравінського В.Тиможинський; депутат Верховної Ради України Лесь Танюк; народні артисти України: В.Чепелюк, О.Огородник, тріо Мареничів, О.Якимчук; заслужені артисти: Зоя та Петро Комаруки, М.Лазука; заслужені працівники культури України: Т.Ткач, П.Хлєбнік, А.Трофимович.
Випускники училища працюють солістами театрів опери і балету, симфонічних та духових оркестрів країн близького та далекого зарубіжжя.
Серед педагогічних працівників училища:
народні артисти України Василь Чепелюк, Олександр Якимчук;
заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня Товій Рівець;
заслужені діячі мистецтв України Валентина Гаврилюк, Олександр Стадник, Василь Мойсіюк, ІринаДмитрук;
заслужений артист України Анатолій Романюк;
заслужені працівники культури України Тетяна Ткач, Анатолій Трофимович, Петро Хлєбнік, Феофан Щегельський;член Національної спілки композиторів України, Голова Волинського осередку Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України Віктор Тиможинський;
кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки композиторів України Ольга Коменда.
Викладачі училища щорічно проводять семінари-практикуми для викладачів музичних шкіл та шкіл мистецтв області, працюють членами журі обласних конкурсів юних виконавців.
Студенти за час навчання в училищі проходять різні види практик відповідно до обраної спеціальності, що є невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки молодших спеціалістів.
Випускники працевлаштовуються за кваліфікаціями та продовжують навчання для отримання базової та повної вищої освіти.
Відповідно до сучасних тенденцій розвитку освіти колектив училища спрямовує свою діяльність на входження у загальноєвропейський освітній та культурно-мистецький простір. З цією метою училищем укладено угоду про співпрацю із відділом культури м.Замостя (Польща) та проводиться обмін творчими здобутками. Викладачі виступають з концертами, відвідують майстер-класи, беруть участь у конференціях всеукраїнського та міжнародного рівня, у міжнародних фольклорних фестивалях “Берегиня” та “Поліське літо з фольклором”, де студенти та викладачі мають можливість обмінюватися досвідом з представниками більш як 30 країн світу. Навчальне приміщення училища складається з трьох корпусів, об’єднаних в один комплекс, в якому знаходяться кабінети, аудиторії, актова зала, хоровий клас, мала концертна зала, спортивна зала, майстерні, костюмерна, бібліотека (2 зали) з читальною залою і книгосховищем, музична кладова. В училищі діють 14 кабінетів.Діяльність педагогічного колективу Волинського державного училища культури і мистецтв спирається на концепцію Національної доктрини розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті.
Виходячи з цього педагогічний колектив працює над такими завданнями:
забезпечення конкурентноспроможності випускників на сучасному ринку праці;
підвищення духовного рівня молоді;
сприяння розвитку творчих задатків кожного студента та формування його громадянської позиції;
впровадження у навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду.
З 1997 року училище здійснює підготовку молодших спеціалістів за напрямами

0202 “Мистецтво”
спеціальність 5.020205 “Музичне мистецтво”,
спеціальність 5.020202 “Хореографія”,
спеціальність 5.020208 “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво”

0201 “Культура”
спеціальність 5.020104 “Народна художня творчість”,
спеціальність 5.020106 “Бібліотечна справа”.

У 2001 році відкрито нову спеціальність 5.020201 “Театральне мистецтво” (спеціалізація “Акторське мистецтво”).

Підготовку майбутніх спеціалістів ведуть досвідчені педагоги, більшість з яких має вищу і першу кваліфікаційну категорію, а також педагогічні звання: “Викладач-методист” та “Старший викладач”.
Студенти училища постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсах, фестивалях, стають лауреатами, зокрема: Міжнародного конкурсу виконавців на дерев’яних духових інструментах ім. Д.Біди (м.Львів); Міжнародного конкурсу молодих виконавців “Срібний дзвін” (м. Ужгород); Міжнародного конкурсу баяністів у м. Перемишлі (Польща); Міжнародного конкурсу виконавців-педагогів в рамках Фестивалю слов’янської музики; Міжнародному фестивалі “Kunst verbindet” (м.Дармштадт, Німеччина); Всеукраїнського конкурсу “Нові таланти твої, Україно”; Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво”; Всеукраїнського конкурсу читців, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка (м.Київ); Міжнародному конкурсі-фестивалі танців народів світу “Веселкова Терпсихора” (м.Київ); Міжнародного студентського конкурсу з української мови ім. П.Яцика.
Протягом багатьох років плідно працює фольклорно-етнографічний ансамбль “Родина” (керівники С.К.Ілюшик та І.С.Хмілевська), який проводить велику роботу із запису та розшифрування фольклору та здійснює велику концертну діяльність. У 2006 році цей колектив здійснив поїздку на Дні української культури до Франції (м.Страсбург) та разом з викладачами предметно-циклової комісії образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, що організували та провели виставку виробів народних майстрів Волині, взяв участь у Другому дипломатичному рауті “Мистецтво без кордонів” (м.Київ).
Головною метою виховання в училищі є формування у студентів духовної, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури, здатності до самостійного мислення та свідомого суспільного вибору. Традиційними для училища є літературно-музичні, тематичні та творчі вечори, концерти, присвячені ювілейним датам, пов’язаних з життям видатних людей, пам’ятними подіями, літературно-мистецькі акції та заходи з питань боротьби зі СНІДом, наркотиками і тютюнопалінням.
Збірні команди училища успішно виступають на міських та обласних спартакіадах, де виборюють призові місця з гирьового спорту, ритмічної гімнастики, легкоатлетичних естафет, футболу, настільного тенісу. Проводяться також товариські зустрічі з футболу, волейболу та настільного тенісу з командами інших навчальних закладів.


Адреса:
Волинське державне училище культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського

вул.Шевченка, 50
43001, м.Луцьк
Панасюк Василь Григорович
(0332) 724 492
E-mail: vkkm.lutsk@gmail.com
Веб-сайт: http://www.vkkm.lutsk.ua/