Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Громадське обговорення Про проведення обласного конкурсу баяністів та акордеоністів

Про проведення обласного конкурсу баяністів та акордеоністів16 вересня 2013р., 11:09

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

                                                                  УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ

 

                                         Н А К А З                                ПРОЕКТ

 

                       _______________                                                                              №________

                                                                                м. Луцьк

Про проведення обласного конкурсу

баяністів та акордеоністів серед учнів

початкових спеціалізованих

мистецьких навчальних закладів

        На виконання Регіональної програми розвитку культури, мистецтва і туризму в області на 2011 – 2015 роки, схваленої рішенням Волинської обласної ради від 03.03.11 №3/13, з метою виявлення найбільш здібних виконавців на баяні та акордеоні серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, оцінки рівня методичної роботи викладачів та обміну досвідом роботи

 

НАКАЗУЮ:

1. Провести 10 березня 2014 року у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського конкурс баяністів та акордеоністів серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області (далі – конкурс). Початок о 10.00 год.

2. Затвердити Положення про підготовку та проведення обласного конкурсу баяністів та акордеоністів серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (додається).

3. Доручити підготовку та проведення конкурсу Обласному науково-методичного центру культури (Рожнова Л.В.).

3. Обласному науково-методичному центру культури розробити та в установленому порядку подати на затвердження кошторис витрат та забезпечити вирішення організаційних питань, пов'язаних з підготовкою  і проведенням ІІІ (заключного) туру конкурсу. 

4. Начальникам відділів культури, культури і туризму райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад, директорам початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області провести відповідну роботу щодо участі учнів і викладачів у регіональних та заключному (10 березня 2014 р.) турах конкурсу і подати до 23 лютого 2014 року в Обласний науково-методичний центр культури звіти про проведення ІІ (регіонального) туру і списки-заявки для участі у ІІІ (заключному) турі конкурсу.

Взяти до уваги, що витрати на проїзд і добові за рахунок організацій, які відряджають.

      5. Директорові Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського Панасюку В. Г. забезпечити організацію і належні умови для проведення ІІІ туру конкурсу та участь викладачів у роботі журі.

      6. Начальникові відділу культури і мистецтв управління Назаревич М.Р. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до головного управління юстиції у Волинській області.

      7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

      8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника управління культури облдержадміністрації Остапчук Г.

 

Начальник управління                                                                                                               В. Лисюк

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ управління культури

облдержадміністрації

____________№ _________

ПОЛОЖЕННЯ

про обласний конкурс баяністів та акордеоністівсеред учнів 

початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів

 

                                        І. Загальні положення

          1.1. Обласний конкурс виконавців баяністів та акордеоністів серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (далі – конкурс) проводиться управлінням культури Волинської облдержадміністрації та Обласним науково-методичним центром культури.

         1.2. Конкурс проводиться у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського конкурс 10 березня 2014 року.

         1.3. Мета конкурсу – виявлення та підтримка обдарованої молоді, вдосконалення майстерності баяністів та акордеоністів, поліпшення художнього рівня репертуару, посилення впливу баянно-акордеонного мистецтва на формування світогляду і духовності молодого покоління, художнього мислення музичного образу, активізація творчої діяльності викладачів музичних шкіл, обміну досвідом та інноваційними ідеями провідних викладачів, збагачення концертного та педагогічного репертуару кращими зразками класичної та сучасної світової музики

         1.4. Основними завданнями конкурсу є:

        –популяризація виконавства на баяні та акордеоні, збереження, відродження традиційних та академічних жанрів українського національного мистецтва;

        –збагачення репертуару високохудожніми творами українських та зарубіжних авторів;

       –привернення уваги широких кіл громадськості до юних талантів області, орієнтованих на популяризацію кращих зразків інструментальної музики;

       –оцінки рівня методичної роботи викладачів, обмін творчими досягненнями,  розповсюдження досвіду роботи провідних викладачів.  

 

                                                 ІІ. Учасники конкурсу

         2.1. В конкурсі беруть участь учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області у трьох вікових категоріях:

І категорія –  до 11 років включно;

ІІ категорія – до 13 років включно;

ІІІ категорія – від 14 років.

         2.2. Заявки на ІІІ тур подаються на адресу: Обласний науково-методичний центр культури, 43025, м. Луцьк, вул. П’ятницька гірка, 16. Контактні телефони: 771 039, тел./факс  723 546. E-mail: nmckv@ukr.net

 ІІІ. Умови проведення конкурсу

         3.1. Конкурс проводиться 10 березня 2014 року у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського.

         3.2. Конкурс проводиться у три тури.

         І тур проводиться у всіх початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах області до 15 лютого 2014 року. Голова журі – директор школи, члени журі – викладачі відділу народних інструментів.

         ІІ (регіональний) тур конкурсу проводиться у базових школах 20 – 21 лютого 2014 року. Голова журі – викладач Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського, члени журі – завідувачі відділами народних інструментів, викладачі шкіл. Звіти про ІІ тур конкурсу разом із заявкою на участь у ІІІ (заключному) турі подаються у Обласний науково-методичний центр культури до 23 лютого 2013 року. Форма заявки додається. Відповідальність за достовірність даних на учасників ІІІ туру конкурсу несе директор базової школи.

3.3. На ІІІ тур, що відбудеться 10 березня 2014 року у Волинському державному училищі культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського відбираються конкурсанти, які отримали на ІІ турі не нижче 12 балів. Голова журі – голова предметно-циклової комісії  відділу народних інструментів Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського, члени журі – викладачі училища. Учасники, які зайняли І місця, беруть участь у Гала-концерті переможців конкурсу.

         Порядок виступу конкурсантів визначається жеребкуванням, яке проводиться перед початком конкурсу.

         3.4. Виступи оцінюються за такими критеріями:

         –досконале володіння засобами баянно-акордеонної виразності та виконавською технікою гри на інструменті;

 –власний індивідуальний підхід до виконання баянно-акордеонних творів;

 –рівень застосування  засобів музичної виразності;

 –відповідність репертуару віковій категорії.

 

                                     IV.Програмні вимоги конкурсу

4.1. І категорія:

1. Твір з елементами поліфонії           

          2. Два різнохарактерні твори             

ІІ категорія:

1. Поліфонічний твір

2. Два різнохарактерні твори

   (включаючи оригінальний)

     ІІІ категорія:

1. Поліфонічний твір

2. Твір великої форми

3. Оригінальний твір

V. Журі конкурсу

5.1. Журі конкурсу формує дирекція Волинського державного училища культури і мистецтвім.І.Ф.Стравінського з числа провідних викладачів-баяністів, акордеоністів та подає на затвердження начальнику управління культури облдержадміністрації.

          5.2. Голова журі регіональних конкурсів – викладачі Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, члени журі – завідувачі відділами, педагоги ПСМНЗ.

          5.3. Голова журі ІІІ (заключного) туру – голова предметно-циклової комісії  народних інструментів Волинського державного училища культури і мистецтв імені    І.Ф.Стравінського, члени журі – викладачі училища. 

          5.4.Члени журі по завершенню конкурсної програми проводять аналіз відповідності виступів учасників конкурсу основним критеріям, зазначеним у цьому Положенні, підбивають підсумки, приймають рішення для оголошення результатів конкурсу.

         5.5. Журі оцінюють виступи колективів та окремих виконавців за  15-бальною системою.

         5.6. Підсумки конкурсу проводяться окремо в кожній віковій групі.

         5.7. Журі конкурсу має право ділити місця між двома та більше учасниками, або присуджувати не всі місця.

         Результати заносяться до протоколу.

ІV. Нагородження учасників

           6.1. Переможець та лауреати конкурсу нагороджуються дипломами управління культури облдержадміністрації.

           6.2. Переможцем конкурсу є володар Гран-прі, лауреатами – конкурсанти, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця у кожній з категорій. В залежності від рівня підготовки учасників журі має право розділяти, не присуджувати Гран-прі, присуджувати не всі призові місця, нагороджувати кращих викладачів та концертмейстерів. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

           Переможцем є конкурсант, який отримав 15 балів, лауреатами – конкурсанти, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця.

          6.3. Учасники, які зайняли ІІ та ІІІ місця нагороджуються дипломами лауреатів обласного конкурсу (з вказаними місцями) та подарунками.

          Журі має право присудити спеціальні премії окремим виконавцям, які не ввійшли в число лауреатів та переможців конкурсу.

          Викладачам, які підготували лауреатів конкурсу, оголошується Подяка  управління культури  облдержадміністрації. 

 

Заступник начальника                                                                             Г.Остапчук