Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Культпрацівники Волині на гостинній Сіверський землі

Культпрацівники Волині на гостинній Сіверський землі21 листопада 2012р., 15:57

Волинська делегація працівників галузі культури (завідуючі відділами культури і туризму РДА та директори РБК) побували на Чернігівщині в рамках обмінних семінарів-практикумів з метою вивчення та узагальнення досвіду. Групу волинян очолювала заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Галина Остапчук. Учасники виїзного семінару знайомилися із роботою головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівського навчально-методичного центру культури і мистецтва, з організацією культурно-мистецької дозвіллєвої діяльності. Минулого року наші колеги із Сіверщини побували на Волині і мали змогу оцінити культурно-мистецькі здобутки культпрацівників Лесиного краю.У м.Чернігові делегація волинян відвідала Чернігівську музичну школу №1 ім. С.Вільконського. Перед гостями виступив перший заступник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Левочко Олександр Володимирович, директор Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський, голова обласної організації профспілки працівників культури Іван Буренко, директор Чернігівського навчально-методичного центру культури і мистецтв Надія Заваліна, директор музичної школи №1 Ольга Астаф’єва.
Вони розповіли про розвиток галузі культури і мистецтва в області, підготовку кадрів, збереження народних традицій, фольклорних надбань, народного декоративно-прикладного мистецтва. Учасникам семінару запропонували концерт вихованців музшколи №1, який відзначався високою виконавською майстерністю. Всього в області діє 39 шкіл естетичного виховання, де працює понад 1100 викладачів. На обліку у профспілковій організації нараховується 5800 культпрацівників, дві сотні з яких мають почесні звання в галузі культури і мистецтва.
Директор музучилища Володимир Суховерський провів цікаву екскурсію навчальним закладом, ознайомив із славетними випускниками мистецької альма-матер.
Чернігівський навчально-методичний центр культури і мистецтв має декілька структурних підрозділів, розташованих у 4 різних приміщеннях. Знайомство з роботою арт-клубу приємно здивувало волинян. Виставковий центр займає 340 квадратних метрів корисної площі у центрі міста в підвальному приміщенні. Тут організовуються фотовиставки, постійно діють виставка образотворчого мистецтва, дитячий театр. В приміщенні є невеличкий кінозал, де збирається творча інтелігенція міста. Всі виставки та кіносеанси безплатні для відвідувачів.
Неабиякий інтерес представляє Центр ремесел для дітей та юнацтва, який теж є структурним підрозділом НМЦКМ. У двоповерховому приміщенні розміщено розкішний виставковий зал творчих робіт вихованців Центру і тут же можна побачити і власноруч спробувати виготовити щось подібне при допомозі досвідчених педагогів. Справа в тім, що безпосередньо у Центрі діють майстерні різьби по дереву, вишивки, соломоплетіння, виготовлення та реставрації музінструментів, писанки тощо. Гуртки об’єднують сотні ентузіастів, що не цураються народних ремесел.
Знайомство із роботою Чернігівського міського палацу культури розпочалося із зустрічі з керівниками міського відділу культури та керівниками художніх колективів. Згідно штатного розпису тут працює 50 творчих осіб, які ведуть різножанрові колективи. Директор Палацу Анатолій Кирилюк повідомив, що за минулий рік культурно-мистецький заклад вийшов на 600 тисяч гривень чистого прибутку від діяльності. В цьому році цифра має зрости ще на 150 тисяч.
Село Степові Хутори Носівського району знамените тим, що такого сільського центру культури і відпочинку як тут нема більш ніде в Україні. Завдяки сприянню народного депутата України Миколи Куровського та підприємства “Агропрогрес” десять років тому збудовано розкішний заклад культури, який вражає вишуканою розкішшю. Для забезпечення змістовної роботи закладу утримується колектив працівників культури (півтора десятки спеціалістів!).
Учасники навчання відвідали Лосинівський сільський будинок культури Ніжинського району, Носівський та Бобровицький районні будинки культури, відзначили хорошу матеріально-технічну базу, високий організаційно-творчий потенціал кожного з них.
Незабутні враження повезли на Волинь учасники делегації від побачених у Чернігові храмів княжої доби, старого міста та Меморіального комплексу “Пам’яті героїв Крут”.
Обмінні семінари-практикуми стануть для волинських культпрацівників доброю традицією і приноситимуть у майбутньому тільки позитивні зрушення у роботі культурно-мистецьких установ області на основі здобутого досвіду.
Волиняни щиро дякують Головному управлінню культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації і колективу Чернігівського навчально-методичного центру культури і мистецтв за щире спілкування, обмін досвідом, гостинність.