Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Обласне театралізоване свято «Мамина колискова»

Обласне театралізоване свято «Мамина колискова»12 травня 2014р., 09:18

11 травня 2014 року відбулося Обласне театралізоване свято «Мамина колискова».

Обласне мистецьке дійство «Мамина колискова» уже не перший рік вписує яскраву сторінку у святкування Дня Матері на Волині. Організатори свята – управління культури Волинської облдержадміністрації та Обласний науково-методичний центр культури Волині кожного разу доповнюють мистецьке різноманіття новими свіжими заходами.

День матері цього року українці відзначають у тривожний час. Тож із нагоди свята було організовано акцію «Мами Волині – за мир в Україні».

На Театральному майдані Луцька зібралося кілька десятків мам із дітками. У руках вони тримали літери, що складалися у гасло «Ми за мир. Ні – війні!». Усі вони мали на собі жовто-блакитні стрічки, діти тримали білі повітряні кульки.Учасники акції під звуки вже символічної пісні «Плине кача» рушили до символічної стіни «Небесної Сотні» – там вони вшанували героїв, що полягли за Україну під час кривавих подій на початку цього року у місті Києві, і випустили в небо кульки, які символізували ангелів.

Святкування продовжилось у фойє Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Шевченка, де було організовано (спільно із Волинським обласним краєзнавчим музеєм) виставку майстрів народного мистецтва " Боже, бережи Україну! На виставці представлено іконопис, вишивку та соломоплетіння на тему материнства, яку віншував образ Божої Матері.

На сцені театру відбулось мистецьке свято «Мамина колискова», де брали участь аматорські й професійні колективи та виконавці області. Поряд із автентичними народними колисковими та піснями про матір у виконанні Тетяни Віднік, Інни Левченко, заслуженої артистки України Алли Опейди, Людмили Бережної, Сергія Горбача, Світлани Кресак, Народного артиста Украни Василя Чепелюка, були представлені тематичні хореографічні композиції ансамблю «Вертуни»із Гіркої Полонки  (керівник Вікторія Лопанова) та емоційна композиція «Мамо, не плач» у виконанні студентів Волинського державного училища культури імені І.Ф. Стравінського (постановка Вячеслава Лопанова).Бурхливими оплесками глядачі супроводжували виступи аматорського гурту «Любо» Рожищенського НД «Просвіта» (керівник Сергій Горбач), вокального тріо «Дріода», народного аматорського камерного оркестру «Елегія» Палацу культури м. Нововолинська (керівник Микола Романчук), дуету у складі Діани Шевчук та Іванни Білокурець з Луцького району.

Емоційний фінал свята із вшанування матерів «Небесної сотні» завершив хор Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінськогопіснею М. Лисенка «Боже великий, єдиний» (керівник заслужений діяч мистецтв України Валентина Гаврилюк).