Головна

Про управління

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Заклади культури

Охорона культурної спадщини

Основні культурно-мистецькі події та заходи

Доступ до публічної інформації

Громадське обговорення

Кадрове забезпечення

Відділи культури і туризму райдержадміністрації

Відділи культури міськвиконкомів

Законодавство про культуру

Державні закупівлі

Оголошення про конкурси

Новини Світло від Оксани Ядчук-Мачинської в сучасній бібліотеці

Світло від Оксани Ядчук-Мачинської в сучасній бібліотеці06 травня 2014р., 15:02

 

         6 травня о 13.30 у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося відкриття виставки дивовижних робіт художниці Оксани Ядчук-Мачинської. Називається вона, природно, – «Світло».

      Вона називає себе – Сонцепоклонниця. Від неї, насправді, наче струменить тепло і вібрує потік сонячної енергії. Вона не любить холоду. Проте, деякий час прожила у загадковій північній країні Тапіоли або Суомі, як іноді називають Фінляндію, створивши там серію чудових малярських шедеврів і зумівши оцінити та полюбити неяскраву красу тамтешнього буття та пастельних пейзажів. Втім, пейзажі вона теж не дуже полюбляє писати, бо вважає, що ліпше за найвищого Творця цього не зробить ніхто. Але усе, що робить художниця Оксана Ядчук-Мачинська, досконале і по-суті, і в мистецькому плані, бо жодну свою картину не малює в поганому настрої. Тільки добро, тільки гарні помисли та душевні устремління спонукають її до натхненної праці.

Живопис Оксани – філософсько-асоціативний, романтичний, із замилуванням світом людей, природи, речей. Це портрети, фантасмагоричні пейзажі, натюрморти з улюблених волинських предметів побуту та безліч разів мальований верес. А ще на полотнах художниці живе білий вітер, що мандрує поміж квітами, деревами, птахами, збурює водограї, ширяє поміж землею й небом, милується закоханими людьми, витонченими жінками. Він – уособлення душі авторки, ніжної та вразливої й водночас міцної, як криця, з відчуттями потаємного невидимого світу, тугою за нездійсненним та радістю від Буття.

         Невимушена магія притаманна усім без виключення полотнам цієї красивої жінки, яка чимось невловимо нагадує і горду Анну Ахматову, і святу Мадонну, і правильну античну скульптуру, і… ласкавий промінчик сонечка.

        Першими оглянути виставку прийшли студенти Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, колеги-художники та просто користувачі сучасної бібліотеки, залюблені у полотна пані Оксани.

         Виставка діятиме до 20 травня. Запрошуємо всіх бажаючих.